Díra u Hanušovic

Z nostalgie po moravském venkově (a na doporučení) jsme zašli na film Miroslava Krobota. Abych neopakoval příliš toho, co už bylo řečeno, mrkněte na recenzi Františka Fuky, se kterou víceméně souhlasím. Snad bych až tolik nezdůrazňoval, že jde o komedii. Hodně záleží na tom, jak si to divák přebere. Ale film je to opravdu moc pěkně natočený!

Nejsu si zcela jistý, jak to mysleli s tím nářečím. Vcelku se drží hanáckého, nicméně na začátku filmu Maruna řekne něco ve smyslu zajdu/jdu na „vobec“. Pokud to nebyl metahumor, tak to tam opravdu tahá za uši.

Na vesnici se furt jen žere a chlastá. Protože nemají kavárny. Kdyby měli kavárny, tak nežerou králíka (nechlemtají režnou) ale chodí s ostatníma hipstrama např. do Neustadtu.

Vypito na konci roku 2013

Rýňák zakoupen v supermarketu jako pokus. Nicméně nezdařený pokus. Nechutnal.
Cava Rosé: Ze Sklizeno, jeho standardní Cavu už jsme doma měli a chutnala. Rosé mi připadalo umělejší, ale dámám chutnalo.
Milan Nestarec: u nás doma už Klasika :-) , chutnalo moc

Chateau Bzenec, Ryzlink rýnský 2011, brut

Chateau Bzenec, Ryzlink rýnský 2011, brut

Rýňák brut ze Bzenca

Rýňák brut ze Bzenca

Paul Cheneau Cava Rosé

Paul Cheneau Cava Rosé

Paul Cheneau Cava Rosé

Milan Nestarec

Milan Nestarec

La Colombe, Féchy 2010

La Colombe Fechy

La Colombe Fechy

Kdo by ve Švýcarsku kupoval víno, když tam mají čokoládu? Proslavená švýcarská čokoláda má ale zdatného souputníka i v krásném víně. Vinařství DOMAINE LA COLOMBE leží v jihozápadním cípu této nádherné alpské země, v kantonu Vaud. K produkci vína přistupují s ohledem na zachování jedinečnosti místních podmínek a biodynamicky (bez herbicidů apod.). Pěstují převážně odrůdy Chasselas, Chardonnay, Pinot Gris, Pinot Noir, Garanoir a Gamaret. Některé vinice mají téměř 50 let staré.

La Colombe je tradiční směsí připravenou z ručně sbíraných hroznů odrůdy Chasselas z několika vinic z AOC Féchy. Vína z jednotlivých vinic jsou zpracována odděleně. Na jaře se z nich tvoří výsledná směs, tak aby vynikla svěží lehkost a florální aroma.

Světlejší barva, nádherná šťavnatá vůně, sušené sladké ovoce, vyloženě láká k napití.
V chuti velmi dobře patrná linka kyseliny, velice příjemné kyseliny, která poškádlí chuťové buňky. Víno chutná svěže, mladě. Po každém doušku se mi sbíhaly sliny na další a další.

Na lahvi se mi podařilo dokonce zachovat nálepku s cenou – 15.50 CHF. Nicméně frank je v dnešních dobách poměrně drahý.

La Colombe Fechy 2010

La Colombe Fechy 2010

Poznámky novinářky Ellen Wallace ze serveru Genevalunch.com:

Raymond Paccot vysvětluje, co a jak na vinici dělají: