Pár fotek ze Slovenska

V květnu jsme se s pár lidma rozhodli jet zrelaxovat na Slovensko, kousek od Liptovského Mikuláše. Cestou tam (i zpátky) jsme se stavili v salaši Krajinka před Ružomberkom. To už je myslím povinná zastávka pro většinu turistů. Byli jsme tam už před dvěma rokama a jídlo bylo skvělé. Ani tentokrát nezklamali. A třešničkou na dortu jsou tvarohové buchty. Famózní, čerstvoučké… prostě fakt jo.

Pár dní jsme strávili povalováním, grilováním, popíjením vína a výlety po okolí. Pokud zabloudíte do Liptovského Mikuláše, tak bez výmluv zamiřte do Aurelica coffee. Pecka.

Pár fotek na památku.

Neff – TMA

Takže Stolek s citróny dočten. Jak bych to tak slovy vyjádřil… jakože dobré, ale úplně se nenaplnila má očekávání. Z mého pohledu kvalita jednotlivých povídek kolísavá. Některé přímo hltáte a vtáhnou do děje, jinde linka příběhu lehce klopýtá a vleče se. Ale takové to asi bude i s partnerskými vztahy, stářím a blížící se smrtí. Shrnuto a podtrženo se to čte dobře a tato poměrně útlá kniha inspiruje k zamyšlení. Ten „vtip a vhled do duše člověka“ zmiňovaný v recenzích je spíš ironické rýpnutí do těch lidských tužeb. No a po dočtení jsem se vrhnul na dlouho odkládanou knihu od Ondřeje Neffa – Tma.

Pokračování textu Neff – TMA

Vzpomínka ze Sardinie: Torbato Brut Cuvée 161 Terre Bianche, Sella & Mosca

Z loňské cesty na Sardinii jsme si samozřejmě přivezly nějaké ty lahve vína. O co více je to komplikované při letecké přepravě, o to lépe pak doma chutnají. Do kufrů jsme nacpali 9 lahví a na letišti koupili další dvě…

Pokračování textu Vzpomínka ze Sardinie: Torbato Brut Cuvée 161 Terre Bianche, Sella & Mosca

Místnost a Stolek s citróny

Vzhledem k tomu, že patřím k pravidelným čtenářům Nového Prostoru, využil jsem jejich literární doporučení, jako nápovědu pro Ježíška při sepisování objednávky pod stromeček. Po brutálním znehodnocení balícího papíru, které následovalo po odhalení dvou balíčků tvaru knihy, na svět vykoukly dvě knihy. Teda ono jich ve finále bylo víc, ale o tom zase až příště.

Pokračování textu Místnost a Stolek s citróny