Místnost a Stolek s citróny

Vzhledem k tomu, že patřím k pravidelným čtenářům Nového Prostoru, využil jsem jejich literární doporučení, jako nápovědu pro Ježíška při sepisování objednávky pod stromeček. Po brutálním znehodnocení balícího papíru, které následovalo po odhalení dvou balíčků tvaru knihy, na svět vykoukly dvě knihy. Teda ono jich ve finále bylo víc, ale o tom zase až příště.

Stolek s citróny, Místnost
Stolek s citróny, Místnost

Pro seveřany mám docela slabost, obzvlášť ve filmovém umění, takže jsem se velmi těšil na Jonase Karlssona a jeho krátkou novelu Místnost. „Vypravěč je posedlý potřebou ovládat, trpí megalomanií a neukojitelnou touhou po moci.“ z anotace na Kosmas.cz. To přece musí nalákat každého, kdo pracuje na úřadě nebo v korporaci! V novele nelze nerozeznat některé z kolegů, nadřízených, procesů nebo způsobů přebývání na pracovišti. Velmi slibný rozjezd, pak lehké zpomalení, famózní druhé dějství a zakončeno trochu slabším koncem. Velmi pěkná novela, kraťoučká (114 stran), takže ji klidně přelouskáte cestou do práce nebo úřadu.

V hloubi duše nechceme víc než mít klid a pohodu. Čas od času přiměřenou dávku lehce stravitelné zábavy.
Cokoliv jiného je marnivá póza.

Místnost, Jonas Karlsson, 2015.

Stolek s citróny jsem zatím pouze rozečetl. Takže na finální verdikt si budete muset ještě počkat. Každopádně zatím velmi slibné. Ostatně nic jiného bych od knížek od Ježíška ani nečekal, ne?

Jedna odpověď na “Místnost a Stolek s citróny”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..