Nestarec: Tramín červený 2012

Tramín červený | Milan Nestarec
Tramín červený | Milan Nestarec
U Milana Nestarce (mnohými označován za vycházející hvězdu… vzhledem k jeho věku a kvalitě vín nelze než souhlasit) jsme se toto léto stavili přímo ve sklepě a bylo to mimořádně příjemné setkání. Milan je zajímavý člověk s vlastním názorem. Na svůj věk to má v hlavě obdivuhodně srovnané.

Má zvládnutý marketing, design, hledá nové cesty (verjus) a v době, kdy jsme u něho byli, tak se zrovna na trh uváděl vinný špryc Evín a Vinětka. Takže jsme měli možnost zkusit z první ruky novinku na našem trhu a musím říct, že Evín mně hodně oslovil.

Ale zpět k vínu. Pochází z Moravského Žižkova, z keřů starých padesát let. Tramín červený mám v paměti jako zatracované víno, spotřební odrůdu ze supermarketu. Nevhodný dar od příbuzných. Milan Nestarec tomu ale dal novou šťávu. Víno barvy vylouhované slámy, s nádechem bronzu a medovými odlesky. Zaujal už barvou.

Ve vůni výrazný, plný lískových oříšků a tónů dřeva. Tramín je to nádherný. Ušlechtilé pití. Žádná složka chuti nevyčnívá, ale všechno se skvěle doplňuje.

S každým dalším napitím je lepší a lepší. Pokud ve sklence zůstane déle, tak mu teplo neuškodí, ale zjemní ho a trochu otevře vůni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..