Petra Veselá: Kniha o kávě

Petra Veselá: Kniha o kávě
Petra Veselá: Kniha o kávě
Relativně nedávno vyšla kniha z pera cenami ověnčené české baristky Petry Veselé. Petra je stejně mladá jako já (narozena 1983) a má ráda kávu. Teda dřív ji nepila a ani teď jí neholduje v množství větším než malém, ale má vlastní kavárnu v Jílovém u Prahy a vypracovala se na jednoho z neujúspěšnějších baristů v ČR.

Knížku jsem dostal darem a dost mně potěšila. Je napsaná od milovníka kávy pro milovníky kávy. Na více než 200 stranách se dozvíme příběh kávy. Od sběru až k prvnímu doušku ve Vaší oblíbené kavárně. Nejpřínosnější se mi zdála část o přípravě kávy. Existuje nepřeberné množství možností přípravy, nicméně jak se zdá, espressu z kavárny se nic nevyrovná. Příprava z čerstvé kávy, na profesionálních přístrojích je v celém procesu nezastupitelná. Doma se tomu můžete přiblížit a v knize jsou krásně představeny možnosti jak na to. Třeba džezva nebo moka express konvička. Vyplatí se experimentovat se značkou kávy. Každá je jinak vhodná pro daný způsob přípravy. Rád nakupuju v mamacoffee. A nejen nakupuju, kávu tam připraví výbornou, nicméně u cappuccina se umění jednotlivých baristů výrazně liší.

Obrovským plusem knihy jsou fotografie. Většinu z nich má na svědomí David Židlický a především díky nim se Vám budou sbíhat sliny na kvalitní espresso. A to si myslím, že je cílem celé knihy. Není přespříliš odborná, ale čiší z ní nadšení pro věc. A to Vás chytne a knihu přečtete jedním dechem.

Po přečtení knihy jsme zajeli ochutnat kafe přímo k autorce. Kavárna na mně nijak extra nezapůsobila, zadní místnost má lepší atmosféru, ale byla plná maminek s dětmi, takže tam bylo dost křiku. Přední místnost kavárny zase působí splácaně. Vybavení se k sobě nehodí. Škoda, protože na kávovar Faema je fakt krásný pohled. A byla tam trochu zima. Espresso bylo výborné (jiný výsledek jsem ani nečekal) a cappucino taky super. Jen to prostředí 🙁

Kniha o kávě
Kniha o kávě

Petra Veselá je poměrně mediálně aktivní, takže se můžete podívat např. na záznam pořadu Před půlnocí, přípravu cappuccina na iHNed.cz nebo jak na espresso doma.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..