Toskánsko, část třetí

Siena, Itálie
Siena, Itálie

6.9. dopoledne jsem opět vyrazili do Sieny, prošli se, dali si zmrzlinu (zkuste určitě tu s panna cottou) a poměrně brzo odjeli, protože město se zaplnilo autobusy s důchodci. Projeli jsme krásnou krajinu a sebevražedné silničky v Chianti a zamířili do Florencie. Opět jsme využili služeb Airbnb a ubytovali se kousek od centra. Pěšky jsme to měli cca. 10 min k hranicím historického centra, takže jsme auto odstavili na parkovišti a chodili pěšky. První prohlídku Florencie jsme absolvovali v podvečer. Nerad bych, aby to vyznělo příliš rouhačsky, ale ve srovnání s relativně ospalou Sienou, Pienzou, Volterrou atd. prostě první dojem nebyl úplně oslnivý. Florencie je prostě velké město se vším, co k tomu patří. Víc jsme si všímali i těch nových částí města, velkoměstské šedi a špíny. Samozřejmě to následně vynahradí historické centrum, ale to je zase plné turistů 🙂 Každopádně jsme se moc dobře najedli a hezky prošli. Santa Maria del Fiore je prostě neskutečně monumentální. Na místním tržišti před kostelem Santa Maria Novella, kde zrovna končil trh se nám podařilo koupit 3 vína po 3 eurech (rosé bylo skvělé!) a ty jsem sebou tahal po zbytek večerní procházky. Nemohli jsme minout slavný most Ponte Vecchio.

Santa Maria del Fiore
Santa Maria del Fiore
Ponte Vecchio
Ponte Vecchio, Florencie

 

 

 

 

 

 

7.9. jsme se vydali do zahrad Boboli, které evidentně rádi využívají místní svatebčané k focení. První neděli v měsíci je vstup zdarma, tak jsme ušetřili 7€/os za vstup. 🙂 Skoro jsme umřeli horkem, protože během našeho pobytu ve Florencii bylo největší vedro za celý náš výlet do Toskánska. Potom opět přes Ponte Vecchio do víru velkoměsta! Přes den je na mostě samozřejmě přehršel turistů. Večer se krásně relaxuje na náměstí S. Croce, které je maličko stranou a není tam takový ruch. Poznámka na okraj: ceny se v centru příliš neliší, takže si klidně dejte svou vysněnou skleničku přímo u Santa Maria del Fiore. Jednou jsme na večeři natrefili na skromnou pizzerie Pizza Man, kde jsme se skvěle najedli a napili. Odpozorovali jsme, že jsem chodí hodně místních, což je typicky dobré znamení. Za nás rozhodně doporučujeme, i když z novějšího vydání Lonely Planet doporučení na tuto restauraci zmizelo.

Ponte Vecchio ve dne
Ponte Vecchio ve dne
kostel Santa Croce
kostel Santa Croce

 

 

 

 

 

 

V Lonely Planet je také doporučení na pěší vycházku „relativně“ mimo hlavní turistické trasy, která zahrnuje např. překrásný Palazzo Davanzati. Opět doporučujeme. Čekací doba na prohlídku Santa Maria del Fiore jsou neskutečně dlouhé, takže jsme se 8.9. podívali do Santa Croce.

Santa Croce, interiér
Santa Croce, interiér
Santa Croce, Florencie
Santa Croce, Florencie
Santa Croce
Santa Croce
Santa Croce
Santa Croce
klášter San Francesco, Fiesole
klášter San Francesco, Fiesole
klášter San Francesco, Fiesole
klášter San Francesco, Fiesole

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na doporučení naší paní domácí jsme se 9.9. podívali taky do Fiesole, městečka cca. 8km od Florencie s nádherným výhledem na samotnou Florencii a klášterem San Francesco ze 14. století a pak se vydali směrem k našemu dalšímu ubytování na okraji městečka Buti. Cestou jsme se ještě stavili nakoupit výborné víno v Fattoria Castellina (tam se musím ještě někdy stavit!). Jinak ubytování v Buti, opět přes Airbnb a opět jsme měli štěstí. Během krátkého rozhovoru s majitelem jsme se dozvěděli, že letošní léto v Itálii stálo za prd. Počasí se zlepšilo až v září, takže jsme ti náš výle tančasovali anprosto ideálně. Večer jsme ještě vyjeli do města Lucca. Toto město je známě především zachovalýma městskýma hradbama, po kterých se dá nádherně procházet.

San Michele, Lucca
San Michele, Lucca
San Michele
San Michele

 

 

 

 

 

 

V noci nás pak zastihla poctivá bouřka. Výhled do údolí doprovázený mohutnými blesky byl k nezaplacení. Pod střechou a s dobrým vínem ve sklence (dopíjeli jsme načatou lahev Solare, kterou jsme dostali darem ve Fattoria Castellina) to byl jedinečný zážitek. Z Pisy ani nemám pořádné fotky, protože nám během celé procházky pršelo. Celkový dojem z města byl teda významně znehodnocen počasím. Ale čistě náhodou jsme se schovali před deštěm do solidní restaurace Numeroundici. U barového pultu člověk nahlásí co chce, z kredence si vezme příbory a sedne a čeká. Až je jídlo hotové, tak šup zpátky k pultu vyzvednout si jídlo. Restaurace byla narvaná. Autentický zážitek. Lehce promočení jsme pak bloudili Pisou, dali si zákusek a pak se konečně domotali k autu. Další den, teda 11.9. jsme vyrazili do mile ospalého městečka Pietrasanta. Počasí bylo opět nádherné a třešničkou na dortu byla famózní focaccia se šunkou a hráškem. Následovala nezbytná procházka po pláži ve Viareggiu a opět přesun do města Lucca, kde jsme se poflakovali, dali si kafe, zmrzlinu, večeři a pak zákusek a drink na Piazza Anfiteatro – náměstí ve tvaru amfiteátru. Jo a taky jsem si koupil boty 🙂

Výhled na Buti
Výhled na Buti
Pietrasanta, Itálie
Pietrasanta, Itálie
Viareggio
Viareggio
Lucca
Lucca

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na shledanou v Toskánsku!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..