Třetí týden v Nizozemsku

Po dvou poměrně divokých týdnech nastalo mírné zklidnění. V Groningenu se taky zrovna nekonaly žádné další koncerty, které by nás zaujaly, takže jsme po večerech vyráželi spíše za jídlem a pivníma speciálama.

Za návštěvu rozhodně stojí Dinercafé Soestdijk, kde je nejen skvělá atmosféra, ale i výborně vaří. Specialita severu Nizozemska je „groningse mosterdsoep“ hořčičná polévka. Jakkoliv divně to může znít, tak jsem snad lepší polévku nikdy nejedl. A steak byl taky fantastický:

steak | Soestdijk
steak | Soestdijk

Opravdovou pozornost si zaslouží taky (už jednou zmiňovaný) lokál Drie Gezusters. Jestli si dobře vzpomínám, tak jsem v nabídce napočítal přes 25 druhů piva. Prostředí je taky unikátní, propojené hospody, bary s odlišnou tematikou. Nádhera. Jedním ze speciálů je i Kwak

kwak | Drie Gezusters
kwak | Drie Gezusters

Když jsem byl v Drie Gezusters v roce 2009, tak po nás ještě za Kwak chtěli zálohu – botu. Prý je to klasický způsob, aby jim člověk neukradnul krígl. Bota nebo 5 euro. Já dal těch 5 euro.

Nesmím ještě zapomenout na poslední věc, kterou turista v Groningenu musí udělat – dát si fantastické hranolky. Na náměstí u stánku De Belg Waterloo. Poznáte ho jednoduše podle barev belgické vlajky a podle toho, že tam je furt plno.

Náš poslední večer vyšel hezky na čtvrtek (studentský večer), takže jsme vyrazili do města na pivo a následně zapařit do Pin-Up Clubu přímo na náměstí. Vstup zadarmo, za pultem se střídali dva djové a po půlnoci začalo být solidně plno. V nejlepším se má přestat, takže těsně před 2 jsme vyrazili domů.

V pátek zbývalo už jen nakoupit sýry a stroopwafels a sednout na vlak na letiště Schiphol.

V Nizozemsku bylo opět dobře. Velkou zásluhu na tom měli skvělí kolegové, kterým tímto děkuju.

Groningen
Groningen

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..