Vińa Tarapacá: Cabernet Sauvignon 2011

Viňa Tarapaca: Cabernet Sauvignon
Viňa Tarapaca: Cabernet Sauvignon
K vínům mimo evropský kontinent se dostanu málokdy. Sám je nijak aktivně nevyhledávám, spíše je sem tam dostanu darem. Nemám dostatečně napitá vína z ČR a blízkého okolí, tak nemám odvahu se pouštět dále. Na Vińa Tarapacá člověk natrefí lehce – k sehnání jsou kdekoliv v samoobsluze či supermarketu. Web výrobce mi není příliš sympatický, tak jsem další informace hledal u dovozce VINICOLA, s.r.o. Břeclav. 600ha nových vinic vysázených po roce 1992 dává dostatečný potenciál k invazi chilských vín do Evropy, potažmo ČR. Všichni přece ví, že na Moravě se dobré červené víno udělat nedá 🙂

Slovy dovozce:

Kvašení a macerace vína proběhla v nerezových nádobách při teplotě 28 stupňů Celsia. Pro zachování vůně bylo víno nalahvováno mladé. Ovocná a kořenitá vůně a chuť je charakteristická pro tento vysoce barevný Cabernet Sauvignon. Doporučená teplota servírování je 16 – 18ºC. Víno je vhodné k různým úpravám vepřového a hovězího masa a k telecím játrům. Skladovací kapacita tohoto vína je 3 – 4 roky.

Víno opravdu hodně temně cihlové barvy, tmavé rubínové, která na mně působí ale trochu mrtvě. Vůně intenzivní, nabušená. Alkohol, hodně nazrálé tmavé ovoce. Vůně mi přijde až štiplavá. Není to nic, k čemu bych čichal celý večer s potěchou. Přes doznívající rýmu je to víno, které o sobě vůní dává pořádně vědět. Ani druhý den se více neotevřelo, neobjevily se žádné subtilnější tóny. Obdobně v chuti je na mně alkohol dost patrný a víno je tvrdé a to ne zcela příjemným způsobem. Nepřišel jsem mu na chuť.

(Omluvte fotku z mobilu a znečištěnou etiketu, příště si dám víc záležet.)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..