Vinné sklepy Maršovice: Chardonnay 2002

Vinné sklepy Maršovice: Chardonnay 2002
Vinné sklepy Maršovice: Chardonnay 2002
Sedíc jednou v Olomouci ve vinárně Kaštánek jsme zatoužili po lahvi. Jejich rozlévané se totiž moc pít nedá. V lednici jsme natrefili na lahev výše uvedeného producenta. Jednu jsme vypili tam, a protože mě dost oslovila, tak jsem si druhou vzal domů. Zajímalo mě, jestli bude chutnat stejně dobře, i když k ní člověk přistoupí zcela střízliv.

O společnosti Vinné sklepy Maršovice jsem nikdy dřív neslyšel, ale je mi jasné, že ještě zkusím něco z jejich produkce vylovit. Článek o nich je třeba taky na webu O víně. Většina jejich bílé produkce je suchá, což je mi dost sympatické.

Myslím, že jsem snad starší víno nepil. Je to tím, že nemám sklep, kde bych je skladoval. Na koště nebo ve vinárně člověk málokdy narazí na víno staršího ročníku, které by bylo alespoň trochu cenově dostupné. Tož tak. Hnedka po otevření se víno projeví opravdu opulentní vůní. Sladce přezrálé ovoce v horkém letním dni. Taková teplá vůně, sušené rozinky. Chuť je báječná, neobvyklá a mimořádně plná. Víno má jak dobře stavěnou kyselinku, tak zbytkový cukr. Víno vyloženě láká k poválení na jazyku a ke konzumaci pomalými doušky. Barva vína je jako kouřové sklo, přechází do bronzova. Poměrně raritou je vysoká hladina alkoholu 13,7%.

Chardonnay má prostě potenciál k archivaci. Víno vyšlo na 198Kč za lahev.

Na webu O víně si můžete přečíst hodnocení stejného vína, které ale proběhlo v roce 2006.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..